hack1

SOSYAL MEDYA HESABINIZA ‘MAVİ TİK’ ALMAK İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

Kullandığınız sosyal medya hesaplarınızın onaylı olmasını, yani mavi tik’li olmasını istiyorsunuz. Ama bunu bir türlü başaramıyorsunuz. Bu bilgilendirme yazısı ile size süreci ve neler yapmanız gerektiğini anlatıyoruz.

Öncelikle mavi tik özelliğini elde etmeniz için, basında ve kamuoyunda etkin bir yere sahip olmanız gerekmektedir. Sizinle ya da firmanızla ilgili çıkan haberler, bu konuda ilk ve en önemli etken olacaktır. Siyasette üst düzey görevi olanlar, şarkıcılar, mankenler, milli sporcular ve takipçi sayısı çok olan fenomenler, bu konuda öncelikli olarak görülüyor. Bunun dışında önemli STK’ların yöneticileri, Ticaret ve Sanayi Odası başkanları, belediye başkanları da aynı ayrıcalıktan yararlanabiliyor.

Twitter, İnstagram, Facebook ve Tiktok markaları, mavi tik konusunda çoğu zaman ortak hareket ediyor. Bu dört markadan birisi dahi sizi mavi tik’li (onaylı) olarak kabul ettiğinde, diğer hesaplarınızda bu ayrıcalığı elde etmeniz kolaylaşıyor.

Mavi Tik alabileceğinize inanıyorsanız, bu konuda nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini anlatalım;

*İnstagram hesabınıza giriş yapın.
*Ayarlar sekmesine tıklayın.
*Hesap bölümüne tıklayın.
*Doğrulama iste kısmına tıklayın.

Bundan sonrası için sizden kimlik doğrulaması istenecektir. Bu doğrulama için İnstagram, sizden kimliğinizin fotoğrafını istemektedir. Fotoğraftaki bilgilerin okunur olduğundan emin olun. Zira okunur olmayan bilgiler sebebiyle işleminizi yenilemek zorunda kalacaksınız. Bu işlemi yapmadan önce, hesabınızın herkese açık olduğundan emin olun. Web site bölümüne mutlaka size ait bir internet sitesi ekleyin. Hesabınızda, sizin hakkınızda çıkan haberlere, yayınlanan görüntülere mutlaka yer verin. Bu işlem için kendinize bir kaç gün vermek ve bu postlarınızın etkileşiminin olması, sürecinizi hızlandıracaktır. Bir diğer etken ise, tanıdığınız ‘mavi tik’ sahibi hesapların sizinle ilgili paylaşım yapmış olmasıdır. Bu ayrıcalığa sahip bir tanıdığınız varsa, ondan sizi etiketlediği bir hikaye ya da post paylaşmasını isteyin. Referans olacak bu güç, mavi tik alma şansınızı arttıracaktır. İnstagram’dan talebinize olumsuz yanıt gelmesi halinde üzülmeyin. Bu, size 30 günlük bir hazırlık süreci şansı verecektir. Onay talepleri 30 günde bir yenilendiğinden, o süreçte profilinizi güçlendirebilirsiniz. Bu konuda ister kendi imkanlarınızla, ister sosyal medya uzmanları yardımıyla bu güçlendirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Biz KuzeyPR Medya ve Tanıtım olarak, size bu konuda yardımcı olmaya hazırız.

Twitter’da mavi tik almak için neler yapılması gerekiyor?

İnstagram gibi Twitter da sizin tanınırlık oranlarınızı inceliyor. Ancak son düzenlemelerinin ardından, mavi tik verme işlemini bir süre askıya aldı. Bu askı süresinin 2021 yılı içerisinde sona ereceğini duyuran Twitter, pandemi sürecinin yoğunluğundan dolayı böyle bir karar almış gibi. Bu sürecin ardından yapmanız gerekenler de İnstagram ile benzer işlemlerdir. Öncelikle verification.twitter.com sitesine giriş yapmalısınız. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra bu linke tıklamanız, işinizi kolaylaştıracaktır. İşlemi bilgisayar ya da laptop ile yapmak sizi hızlandıracaktır. Linke tıkladığınızda önünüze ‘Onay Sürecinde Hazırlanması Gerekenler’ şeklinde bir bölüm çıkacak. Hazırlıklarınız tamam ise ‘Continiue’ kısmına tıklayıp, onay işlemine başlayabilirsiniz. Bu işlemi firmanız, kuruluşunuz ya da markanız için yapıyorsanız, sayfanın altındaki onay kutucuğundan devam edebilirsiniz. Bu işlemin ardından hesabınızdaki başvuru adına eksik olan bilgiler görüntülenecektir. Bütün bu eksikleri tamamladıktan sonra, alt kısımda olan yazı alanına, hesabınızı neden onaylatmak istediğinizi yazmanız gerekecek. Bu işlemi hangi dilde yaptığınızın çok bir önemi yoksa da Kuzey PR olarak tavsiyemiz iyi derecede ingilizce bilen birine bir metin hazırlatmanızdır. Uygun talep yazısını hazırladıktan sonra başvuru işlemini tamamlamış olacaksınız. Talebin kaynağını onaylamak için Twitter size bir mail gönderecektir. Sonra heyecanlı bekleme süreci de başlamış olacaktır.

Bu süreçlerle ilgili olarak daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman sosyal medya ekibimiz, size yardımcı olacaktır.

Kaynak: KuzeyPR Sosyal Medya Ekibi

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *